Příběh Klubu podnikavců

 • Vždy jsme věřili, že kreativní projekty a podnikatelský potenciál nejsou doménou jen krajských měst, ale najdeme je napříč všemi regiony, klidně i v těch nejmenších vesnicích. Problémem je však slabá lokální podpora v dojezdové vzdálenosti, což jen posiluje předsudky, že na malých a středních městech se podnikat vlastně ani moc nedá.

  V roce 2018 jsme proto začali přemýšlet jak vytvořit takovou podpůrnou infrastrukturu, která by byla dlouhodobě udržitelná i pro malá a střední města. Po mnoha diskuzích s obcemi a s jejich občany jsme si uvědomili, že nemusí jít o žádné velké investice nebo rekonstrukce veřejných budov. Že bude stačit zapojit lokální podnikatele s letitou praxí jako ambasadory, vytvořit koncept pravidelných setkávání se smysluplným programem a komunitně pospojovat občany, kteří už sami v regionu podnikají nebo o podnikání přemýšlejí. Takto vznikl Klubu podnikavců.

  Začátky byly krušné, museli jsme pochopit a naučit se pracovat nejen s odlišnými podmínkami regionů oproti velkým městům, ale také respektovat odlišné podmínky mezi samotnými regiony. Nicméně základ byl vždy stejný, dát dohromady skupinku aktivních a cílevědomých občanů z okolí, vytvořit pro ně bezpečné neformální prostředí, ve kterém se otevřeně sdílejí tipy, triky a kontakty, ale také neúspěchy a nezdary. Všichni totiž na začátku děláme podobné chyby a není lepší cesty než se od sebe učit navzájem a přitom získat i novou energii a podporu k tomu jít dál.

  Z vlastní podnikatelské zkušenosti totiž víme, že podpora podnikání není jen o odborných poučkách, ale především o lidské podpoře okolí. Každé podnikání má totiž dobrá i špatná období a je důležité mít kolem sebe lidi, kteří nejen poradí, ale také lidsky podrží a pomůžou nasbírat nové síly.

  Roky práce a zkušeností nám pomohly postupně doladit pravidla pro fungování těchto regionálních komunit, připravit různorodé koncepty založené na řízených diskuzích, hostech, tematických workshopech atp. Zkrátka a dobře jsme se naučili do regionů přinášet podporu i profi know-how které běžně proudí ve velkých městech, aniž by občané museli opouštět svůj region.

  Dnes funguje Klub Podnikavců na desítkách měst a každoročně pomáhá stovkám členů s rozvojem jejich regionálního podnikání. A to jak těm, kteří s podnikáním teprve začínají, tak i těm, kteří už podnikají, ale vždy na to byli v regionu tak nějak sami.

  A to je teprve začátek...

Poznejte tým Klubu podnikavců

Eva Košťáliková
Eva Košťáliková
Klubová manažerka
Jana Langrová
Jana Langrová
Obchodní specialistka
Lenka Pláteníková
Lenka Pláteníková
Kurzová manažerka
Max Dužek
Max Dužek
Autor projektu
Pro média
Max Dužek
+421 915 051 736
[email protected]
Poštovní adresa
Brain Farm
Jezuitská 6
602 00 Brno-střed
Administrativní údaje
DM-MAX Group s. r. o
Jezuitská 1, 602 00 Brno
IČ 08050996
C 111342/KSBR Krajský soud v Brně

Máš dotaz ohledně Klubu a Klubových akcí?

Často kladené otázky

Napište nám svůj dotaz

Podmínky zpracování osobních údajů