Designové návrhy interiérů od A do Z

Interiéry Velecký
17. ledna 2023

Martin Bláha stojí již od roku 2010 v čele rodinné firmy VELECKÝ s.r.o., která sídlí v Křenovicích u Slavkova. Tato firma založená v roce 1993 se specializuje na designové návrhy interiérů na míru a jejich kompletní realizaci – nabízí špičkový servis, který zahrnuje nejenom výrobu a sestavení nábytku, ale i stavební úpravy interiéru, čímž pokryje veškeré potřeby zákazníka. Toho celým procesem provází koordinovaný tým profesionálů, který zajistí svižný a přehledný průběh zakázky. Firma VELECKÝ s.r.o. je tedy ideální volbou pro každého, kdo si chce ušetřit spoustu starostí s poptáváním řemeslníků – obslouží vás od A do Z.

„Snažíme se o maximální bezstarostnost zákazníků,“ říká Martin. „Navrhujeme interiéry pro jejich maximální komfort. Věnujeme se například akustice v kancelářích, abychom zajistili kvalitnější podmínky pro práci, nebo osvětlení interiéru tak, aby se v něm lidé cítili příjemně.“

Kromě komfortu dává firma důraz i na kvalitu. Pracuje hlavně s materiály na bázi dřeva, ale i s materiály imitujícími kámen nebo s kompozitními materiály. „Díváme se na to, z čeho se materiály vyrábí, jestli jsou zdravotně nezávadné, vyrobené ve férovém prostředí. Používáme certifikované materiály od kvalitních výrobců.“

Velecký, Klub podnikavců

Právě na kvalitě a poctivosti by měl podle Martina stavět každý podnikatel. „Úspěšnost spočívá ve férovém jednání a etickém způsobu podnikání. V tom leží hodnota firmy. U nás je nepřípustné zákazníky šidit – to se žádnému podnikateli nevyplatí, protože nápravy stojí víc peněz než poctivé provedení.“

Martin převzal vedení firmy v roce 2010, když byla zasažena finanční krizí a potřebovala postavit na nohy. Z krize se mu podařilo svou firmu vyvést a ta od té doby prosperuje a expanduje. Zatímco předtím dělala zakázky pro developery, návrháře či výstaváře, nyní pracuje přímo pro zákazníka. Inovovala jak softwarové, tak strojní vybavení a jde s dobou. „Firmu se nám daří rozvíjet. Baví mě to – nejlepší na tom je, že můžeme propojovat dřevo s kovem, s elektronikou, hrát si s různými vychytávkami. Nejvíc mě baví propojení tradičního řemesla s moderními stroji. Používáme stroje CNC, frézy, pálení laserem…“

Doufá, že firma bude vzkvétat i nadále. „Chtěl bych, aby náš tým vychoval další generaci. Teď je problém, že vymírají řemesla – i ti strojaři. Myslím si, že je potřeba mladou generaci motivovat, aby nevymřely ty zlaté české ručičky.“

Zdrojem inspirace je pro Martina Klub podnikavců, který ve Slavkově u Brna pomáhá stmelovat místní podnikatele. „Klub podnikavců mi pomohl hlavně v době covidové,“ říká. „Bylo skvělé dostat se do společnosti zajímavých, produktivních lidí. Potkávám podnikatele z okolí, které jsem předtím neznal a ani bych nevěděl, kam za nimi jít. Je to obrovský přínos.“