Jana má spoustu nápadů a rozjíždí stále nové a nové projekty

28. července 2022

Den Jany Adam musí mít alespoň čtyřicet osm hodin, jinak si to člověk nedokáže vysvětlit. Podnikat začala už zhruba před patnácti lety. Nejdříve organizovala svatby, plesy a maturitní večírky v rámci své eventové agentury, dále měla také kavárnu a pronajímala apartmány. Nutno dodat, že k tomu všemu pracuje jako ředitelka Domu dětí a mládeže v Písku. „Podnikání je mi velice blízké. Kromě klasického zaměstnání mě vždycky lákalo dělat něco navíc.“

Jeden z novějších projektů, kterému se věnuje poslední rok a půl je nazvaný Kikiriki. Jedná se o kosmetickou pomůcku (ledovač) vyrobenou netradičně na 3D tiskárně: „Člověk do něj nalije vodu nebo speciální bylinkovou směs, dá ho do mrazáku a ráno si s tím naleduje obličej. To přispívá k lepšímu prokrvení a když přidáte například i aloe vera nebo okurku, působí to i pozitivně na pleť.“

Jana popisuje, že vymýšlení modelu nebylo úplně rychlé. Nejdříve vyzkoušeli asi dvacet různých verzí a snažili se upravit design tak, aby byl ledovač praktický a co nejpohodlnější pro uživatele: „Zasekla jsem se na názvu i marketingu, protože bych produkt chtěla prodávat po celé Evropě. V tom mi Klub pomohl posunout se dál – na jméno Kikiriki jsme přišli společně v Klubu podnikavců. Oficiální představení produktu je naplánované na konec června 2022.“

Adoprkynka

Dále Jana za pomocí Klubu přišla na nápad prodávat obložené mísy, které originálně nazvala A do prkýnka. Teď je z toho u nich ve městě hit.
„Když jsem v osmnácti s podnikáním začínala, šla jsem do toho po hlavě. Neměla jsem strach a neuvědomovala jsem si všecha rizika. Dnes už je po letech praxe vidím daleko víc.

Jako největší životní zkušenost přitom popisuje provozování velké kavárny s dvaceti zaměstnanci, která kvůli druhé vlně covidu bohužel musela zavřít. Jana to však nevidí úplně negativně. „Něco nám to dalo, ale i vzalo.“

V začátcích podnikání jí pomohla její nebojácnost: „Když mám myšlenku, tak jdu do toho a musím ji realizovat. Pokud se to nepovede, tak má člověk alespoň zkušenost. Z těch negativních si toho mnohdy odnesete víc než z těch pozitivních.“