Zpět na příběhy

Míša a Helča v Klubu rozjely nový projekt

28. července 2022

Michala Švecová založila projekt Styllife před třemi lety, protože se jí nelíbil způsob moderní výchovy, kdy jsou děti neustále v zajetí obrazovek telefonů a tabletů. Začala proto vyrábět knihy s aktivitami pro malé raubíře, zároveň pro ně vymýšlí i pracovní listy, omalovánky a bojovky. Inspirací jsou jí její vlastní ratolesti, které se na procesu tvorby spolupodílí.


„Byla jsem tehdy na mateřské dovolené se svým druhým dítětem a zároveň chtěla rozjet podnikání, kterému bych se mohla do budoucna věnovat na plný úvazek. Tak vznikl Styllife. Vzápětí jsem však narazila na nedostatek financí, spoustu věcí jsem se proto naučila obstarat sama. Například grafické návrhy jsem si ze začátku kreslila takříkajíc na koleně. Dnes už mám na své výrobky ochranou známku.

 

Booox

„Po několika letech však motivace a budovatelské nadšení začalo opadat a já potřebovala najít nové podněty i kontakty,“ líčí vystudovaná výtvarnice Míša. Ze slepé uličky ji dostal kurz Podnikni to, díky němuž se seznámila s copywriterkou Helenou Nevečeřalovou. Ta jí mimo jiné ukázala, jak se správně nastavuje SEO, ale i jak upravit články, aby byly čtivější. Jejich spolupráce fungovala tak skvěle, že si na podzim roku 2021 vymyslely Booox. Jedná se o zábavné partnerské karty ve stylových dřevěných krabičkách s gravírováním, které se hodí jako originální dárek. Jsou k dostání nejen na webu, ale i na řemeslných trzích. 


Energická Míša bere byznys s lehkostí a humorem. Myslí si, že kdo chce podnikat, cestu si vždycky najde a nebude se vymlouvat na překážky. Jako konkrétní příklad, v čem jí program Podnikni to! dále pomohl zmiňuje následující historku: „Řekli nám, že nejdřív musíme přijít na to, jaký má zákazník problém a pak mu nabídnout řešení. Na základě této rady jsem na svých stránkách upravila asi jednu větu v reklamních textech a ihned mi přišlo několik desítek nových objednávek.“